جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زالی رئیس هیات اجرایی ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری استان تهران گفت: با اشاره به مواد ۴۲ و ۴۳ آیین نامه اجرایی انتخابات و نظر و تصمیم هیات مرکزی نظارت، حسن انجام انتخابات در استان تهران تایید شد.

دکتر زالی خاطرنشان کرد: انتخابات نظام پرستاری در روز جمعه هفتم مهرماه در چهار حوزه انتخابیه شهر تهران، اسلامشهر، شهریار و شهر ری با ۵۳ صندوق ثابت و سیار انجام شد.

وی با اشاره به افزایش ۲۵۰ درصدی مشارکت در این انتخابات نسبت به دوره قبل، از تلاش تیم های اجرایی، نظارتی، حراستی و پشتیبانی و کلیه افراد مشارکت کننده در برگزاری ایمن و دقیق انتخابات براساس آئین نامه و قوانین مربوطه تشکر و قدردانی کرد.

دکتر زالی در خاتمه اظهار امیدواری کرد؛ نتایج این انتخابات به اصلاح، رشد و تعالی حرفه پرستاری، حفظ حقوق پرستاران و مردم، اجرای صحیح و دقیق مقررات و اخلاق پرستاری، بعنوان اهداف تشکیل سازمان نظام پرستاری کشور منجر شود.

اسامی منتخبین ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری حوزه‌های انتخابیه استان تهران به شرح ذیل می‌باشد:

 

 

 

 

 

حوزه انتخابیه شهر تهران

اعضاء اصلی

اعضاء ‌ علی البدل

معصومه ذاکری مقدم

اصلان امیری

حسین کشتکار

مریم فیض زاد

علی طیبی

علی عباسی بگلو

علیرضا رضایی

 

فرشته عبداله پور

 

انیس ناوند

 

سبحان حسنوند

 

خانم زینب خاتون زمانی

 

علی قاصد نظامیان

 

 

 

 

 

 

 

حوزه انتخابیه شهریار

اعضاء اصلی

اعضاء ‌ علی البدل

زهرا نوغانچی صالح

مهشید افشار

فرزانه بصیری توچائی

اعظم شاه قلی

اعظم صادقیانی

راضیه طاهریان

مجید صحت

 

ماندانا شفابخش

 

فرشته احمدی نیا

 

فاطمه ذاکری

 

مریم گنج بخش

 

علی مهکی

 

 

 

 

 

 

 

حوزه انتخابیه اسلامشهر

اعضاء اصلی

اعضاء ‌ علی البدل

البرز موسالو

الناز کارگر

پرستو شاه علی

معصومه حسین قلی پور

رقیه نصیرزاده

عاطفه رجبی

زینب حریف بیلندی

 

رقیه عبدالزاده نرگس آباد

 

فاطمه عبانژاد نشتبانی

 

مریم مرقی نیاسری

 

عبدالمجید پناهی

 

ناهید دردار

 

 

 

 

 

 

 

حوزه انتخابیه شهرری

اعضاء اصلی

اعضاء ‌ علی البدل

زهرا جعفر

مهری اسکندری

الهه کلهر

سمانه ساسانی

صدیقه سادات کسایی زادگان

حسین رنجبر

حدیثه حق مرادی کاظم آبادی

 

راضیه صالحی

 

منیره صفایی سمنانی

 

یزدان احمدی

 

زهرا عظیمی

 

کیانوش اکبری

 

 

  • گروه خبری : عمومی در حوزه درمان ,انتخابات نظام پرستاری
ابزار وبلاگ