جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

واحد حقوقی جمعیت اسلامی پرستاران ایران بعنوان یک نهاد با شخصیت حقوقی مستقل در سال 1381 و به موجب اساسنامه و مرامنامه جمعیت اسلامی پرستاران در جهت حل و فصل امور حقوقی و تنظیم قراردادها، رفع اختلافات و میانجیگری و صلح و سازش در دعاوی و اختلافاتی که یکی از طرفین آن اعضای کادر بهداشت و درمان هستند دایر گردید.

این مجموعه با استفاده از ظرفیت اساتید  محترم علم حقوق، دکتری و کارشناسان، وکلا و مشاورین حقوقی طرف قرارداد خدمات خود را به شرح ذیل ارائه می دهد :

1- ارائه مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری

2- تنظیم قراردادهای کار برای پرسنل بیمارستانی، درمانگاه ها ، مطب و ...

3- تنظیم قراردادهای خدمات درمانی برای دفاتر خدمات پرستاری و کلنیک ها، بیمارستانها و مراکز پخش دارو و تجهیزات

4- ارائه مشاوره حقوقی در خصوص قوانین مربوط به بهداشت و درمان ، مشاغل سخت و زیان آور، مشکلات حقوقی پرسنل درمانی ناشی از شکابات اشخاص حقیقی و حقوقی

5- طرح و پیگیری مشکلات صنفی ، مطالبات حقوق و دستمزد و بازنشستگی و اضافه کاری پرسنل درمانی

6- پیگیری اجرای مصوبات مجلس ، هیات وزرا و وزارت بهداشت در خصوص تعرفه گذاری خدمات پرستاری

7- برقراری جلسات صلح و سازی و حل اختلاف فی مابین کادر بهداشت و درمان، شرکت های تامین نیرو و بیمارستانها 

8- داوری فی مابین کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مطابق ضوابط و قواعد داوری، قانون مدنی و قوانین بین المللی داوری

10- تنظیم لوایح ، شکوائیه، دادخواست ، درخواست، تامین و ... برای اعضای جمعیت پرستاران از طریق وکلای واحد حقوقی

* فرم درخواست داوری به واحد حقوقی :

* جهت اخذ خدمات در ساعات اداری با شماره های ذیل تماس حاصل فرموده یا پیام خود را ارسال فرمائید :

تلفن ثابت : 19-02166900518

تلفن همراه : 09192697389

واتس آپ : 09192697389

پست الکترونیک : vakil220@gmail.com

صندوق پستی : تهران 167-14195

ابزار وبلاگ