جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

25 عضو انتخابی چهارمین دوره شورای عالی نظام پرستاری انتخاب شدند.

 

 چهارمین دوره انتخابات شورای عالی نظام پرستاری امروز برگزار شد و طی آن 25 نفر اعضای انتخابی شورای عالی نظام پرستاری انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار نظام پرستاری، چهارمین دوره انتخابات شورای عالی نظام پرستاری امروز برگزار شد و طی آن 25 نفر اعضای انتخابی شورای عالی نظام پرستاری انتخاب شدند.

اسامی منتخبان به این شرح است:

گروه پرستاری:

سید رضا مظلوم، مشهد

کامران سیفی پور، لرستان

حسین پوپ، بوشهر

عبدالله صفری، تبریز

حمید رضا عزیزی، بندرعباس

حمید چراغی، تهران

علی محمد آدابی، یزد

طاهره زاهد صفت، رشت

مجید نجفی، فسا

شمس الدین شمس، ارومیه

علیرضا گچ کوپان، اهواز

زینب فدایی، تبریز

اصغر دالوندی، تهران

رضا دالایی، اراک

بهروز دادخواه، اردبیل

علی اکبر قربانی، قم

علی اشرف رحمان پناه، سنندچ

علی مردانی، ایذه

علی البدل در گروه پرستاری:

هادی اربابی، زابل

مصطفی کاویانی، همدان

فریمان ابراهیم زاده، خراسان شمالی

منتخبان گروه بهیاری:

سید عباس کشفی، تهران

دعیر بوعذار، اهواز

محمد رضا ناصح، ایرانشهر

حسین سرمدیان، تهران

وحید نصیری، ارومیه

علی البدل گروه بهیاری:

بهروز رحیمی، همدان

منتخبان گروه تکنسین بیهوشی:

مسعود مجرد، ارومیه

منتخبان گروه تکنسین اتاق عمل:

حسین علی نسایی، قزوین

علی البدل گروه بیهوشی و اتاق عمل:

حسین نجاریان، بابلسر

 

این نتایج بر اساس شمارش آرا بعد از رأی گیری انتخابات به دست آمده و به گفته حسن امامی رضوی، رئیس ستاد اجرایی انتخابات نظام پرستاری، نتایج قطعی دوشنبه هفته آینده بعد از تایید نهایی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات به صورت رسمی اعلام می شود.

ابزار وبلاگ