جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

وشش 80 درصدی حق پرستاری برای معلولان ضایعه نخاعی

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی، از پوشش 80 درصدی حق پرستاری برای معلولان ضایعه نخاعی تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: تغییر عملکرد و نگاه معلولان به زندگی، از اهداف این معاونت برای این قشر از جامعه است.


به گزارش ایرنا، یحیی سخنگویی در آستانه روز جهانی معلولان (12 آذر) به افزایش تعداد معلولان ضایعه نخاعی تحت پوشش این سازمان اشاره کرد و افزود: اکنون 12هزار و 500 معلول ضایعه نخاعی از خدمات این سازمان حق پرستاری دریافت می کنند، در حالی که این تعداد در سال 90، چهار هزار و 722 معلول بوده است.

وی همچنین گفت: امسال اعتبارات سرانه حق پرستاری دارای ضایعه نخاعی به یک میلیون و 200 هزار ریال افزایش یافته که شامل حق پرستاری، کمک هزینه های درمان و بیمه می شود.

سخنگویی به تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی جامعه ضایعه نخاعی اشاره کرد و افزود: از این پس کادرهای مراقبتی، پرستاری، پزشکی و توانبخشی در زمینه های مختلف توانبخشی پزشکی ـ آموزشی و حتی آموزش حرفه ای ارائه خدمت می کنند.

وی از راه اندازی نخستین مرکز تخصصی ضایع نخاعی خبر داد و گفت: این مرکز هفته اول دی ماه در منطقه مولوی افتتاح می شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: مرکز تخصصی ضایع نخاعی که مبتنی بر دانش بومی سازمان بهزیستی است، خدمات تخصصی و فوق تخصصی را به بیماران ضایع نخاعی در سراسر کشور ارائه می کند.

ابزار وبلاگ