جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

خبرگزاری فارس: سفر دبیرکل جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به تهران/ امضای تفاهمنامه با محیط زیست

دبیرکل جمعیت هلال احمر خبر داد

سفر دبیرکل جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به تهران/ امضای تفاهمنامه با محیط زیست

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی تهران از سفر الحاج السی دبیرکل جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به تهران خبر داد و گفت: با حضور وی، یک تفاهمنامه همکاری میان هلال احمر و محیط زیست به امضا می‌رسد.

سید احمد موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس از سفر الحاج السی دبیر کل جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به تهران خبر داد.

وی گفت: به مناسبت هفته داوطلب و برای بازدید از امکانات هلال احمر ایران، دبیر کل جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به تهران می‌آید.

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همچنین از برنامه دیدار الحاج السی با معاون اول رئیس جمهور و برخی از وزرا خبر داد.

به گفته وی، در جریان این سفر، یک تفاهمنامه 3 جانبه نیز میان جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر، جمعیت هلال احمر ایران و سازمان محیط زیست به امضا می‌رسد.

موسوی در این زمینه گفت: این تفاهمنامه به امضای محمد فرهادی، معصومه ابتکار و الحاج السی می‌رسد.

به گزارش فارس، بر اساس این تفاهمنامه از ظرفیت داوطلبان هلال احمر در زمینه حفظ محیط زیست، سالم سازی آب، کوه و جنگل استفاده می‌شود
ابزار وبلاگ