جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

معاون درمان وزیر بهداشت از پرداخت دریافتی‌های مبتنی بر عملکرد پرسنل بیمارستانها طی روزهای آینده خبر داد.


به گزارش باشگاه خبرنگاران، دکتر محمد آقاجانی از پرداخت دریافتی‌های مبتنی بر عملکرد پرسنل بیمارستانها تا روزهای آینده خبر داد و افزود: همزمان با اجرای طرح تحول، همه همکاران و کارکنان مراکز درمانی کشور در قبال زحماتی که می‌کشند به طبع انتظار داشتند که در این طرح وضعیت معیشتی‌شان نیز کمی بهبود یابد و به همین منظور پرداخت مبتنی بر عملکرد نیز در کنار ادامه طرح الزامی شد.

وی اظهار کرد: در ابتدای امر بخشی از این پرداختها نیز در همان نیمه‌های ابتدای طرح صورت گرفت، البته این پرداختها هیچ ارتباطی با حقوق ثابت واصلی پرسنل نداشته و ندارند و فقط به صرف زحمات کادر درمان و کارکنان که موجب افزایش رضایت‌مندی شده است به عنوان تشویقی و یا قدردانی، تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در بیمارستانها پرداخت‌های مبتنی بر عملکرد به طور کامل تا پایان دی ماه سال جاری اجرا می‌شود، تاکید کرد: ظرف روزهای آینده آن دسته از همکاران و کارکنانی که مشمول این پرداخت‌ها بوده ولی هنوز دریافت نکرده‌اند، به دریافتی‌شان می رسند.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: البته به علت حجم بالای پرداختها و زمان بر بودن آن این کار کمی به طول می‌انجامد و به منظور عدم تعویق، از این پس باید پرداختها به صورت علی الحساب اتفاق افتد و هم اکنون نیز در برخی از دانشگاههای علوم پزشکی در استانها قسمتی از این امر انجام شده و آن دسته از دانشگاههایی که پیش از این در طی اجرای طرح تحول این پرداختی‌ها را انجام داده‌اند نیز باید تا قبل از پایان ماه جاری، متمم آن را پرداخت کنند.

ابزار وبلاگ