جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

2018-1.jpg

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه موفقیت بیمه‌ها در گرو در اختیار داشتن منابع پایدار است، ابراز امیدواری کرد: لازم است در آینده بیمه‌های تجاری و پایه‌ای داشته باشیم که نهایت حمایت را از مردم ایران داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حسن هاشمی در جشن بیمه سلامت همگانی که صبح امروز با حضور رییس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد، با بیان اینکه خوشحالیم جشن بیمه شدن مردم ایران در دولت یازدهم امروز برگزار شده است، اظهار کرد: خداوند را شاکریم که در این دولت به بخشی از مشکلات مردم در حوزه سلامت توجه ویژه‌ای شد.

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت که در ماه‌های آغازین دولت یازدهم به همت رییس جمهور کلید خورد، آغازی است بر دسترسی و ایجاد عدالت در سلامت برای همه ایرانیان و امیدواریم در سال‌های آینده با جدیت بیشتری دنبال شود تا مردم ایران جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه برای پیشبرد اهداف طرح تحول همکاری بیمه‌ها لازم است، گفت: موفقیت سازمان‌های بیمه‌گر در گرو در اختیار داشتن منابع پایدار است. امیدواریم در آینده همه بیمه‌ها اعم از بیمه‌های پایه و تجاری نهایت حمایت را از مردم ایران داشته باشند.

هاشمی با بیان اینکه طی یک سال گذشته وزیر تعاون به همراه همکارانش در سازمان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی نهایت همکاری را در اجرای طرح تحول داشتند، ابراز امیدواری کرد در ادامه مسیر بیمه‌های تکمیلی نیز همراه شوند.

وی افزود: معتقدیم بیمه‌ها می‌توانند مشکلات را حل کنند. دکتر روحانی را رییس جمهور سلامت محور دانستیم و برای دسترسی مردم به بیمه و برخورداری از عدالت شاهد این جشن هستیم. در سفرهای استانی با افرادی برخورد می‌کنم که پس از 85 سال عمر که از خدا گرفته‌اند برای اولین بار صاحب دفترچه بیمه شده‌اند و این مایه شادمانی و سرور ماست.

ابزار وبلاگ