جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

سایت قطره به نقل از سپیدپوش نوشت؛ صبح  امروز عده زیادی از پرستاران بیمارستان های تهران ، همدان ، یزد ، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی ، مازندران و … در اعتراض به دریافت حق حقوق خود بیانیه های را مقابل ساختمان مجلس خطاب به نمایندگان قرائت کردند و  شعارهایی را با مضامین وزیر بیاد بشمره ، هاشمی دروغگو وزارتو رها کن سر دادند.

به گفته تیم پرستاری همدان با اجرایی شدن طرح تحول سلامت و افزایش ساعات اضافه کاری اجباری و کمبود نیروی انسانی در شیفت های شب، عصر و روز مشکلات عدیده ای در میان خانواده های ما به وجود آورده اند و بعضی  از دوستان تا مرض طلاق هم پیش رفته اند.

  sepidpoosh

 یکی از پرستاران خراسان رضوی گفت: در قبال این حجم کاری هیچگونه افزایش حقوقی شامل حال ما نشده و در طرح جدید کارانه ها فقط فقط به نفع پزشکان رقم خورده و کار ما چندین برابر پزشکان شده، در کشور ما قانون کاری پرستاری با قانون امریکایی ارزیابی و پرداخت مزایای پرستاری با قانون اروپایی تعیین می شود.

ابزار وبلاگ