جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

با اغاز سی‌وهفتمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، جمعیت اسلامی پرستاران ایران با صدور بیانیه‌ای، ایام الله دهه فجر را به تمامی ملت همیشه در صحنه ایران تبریک گفته و آحاد جامعه را برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد

متن کامل بیانیه   جمعیت اسلامی پرستاران ایران به مناسبت ایام الله دهه‌فجر به شرح زیر است

بسم الله الرحمن الرحیم
آمده موسم فتح ایمان             شعله زد بر افق نور قرآن
در دل بهمن سرد تاریخ        لاله سر زد ز خون شهیدان
والفجر و لیال عشر؛ گذشت 36 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، این دستاورد ارزشمند را به نگینی درخشان در بین انقلاب‌های جهان تبدیل کرده است، رسیدن ایام ا... فجر یادآور رشادت‌ها و استواری ملتی است که با توسل به ائمه اطهار(ع)، پیروی از رهبری امام خمینی (ره) و تکیه بر وحدت، زمینه‌ساز انقلابی شدند که «انفجار نور بود» و پرتوهای ارزشمند آن بر پایه اسلام ناب محمدی(ص) از سال 57 تا به امروز روشنگر مسیر همه مسلمین جهان شده است.
مقاومت و ایستادگی در برابر حربه‌های نافرجام دشمنان ایران اسلامی از جنگ تحمیلی تا ترورهای ناجوانمردانه، و  تحریمهای ظالمانه  ، در سایه زعامت رهبر کبیر و بنیانگذار انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ودرایت رهبری عالمانه و حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (دام عزه) و با بهره‌گیری از خون بابرکت شهدا و حضور مردم همیشه در صحنه، حرکت پرشتاب تعالی و پیشرفت را پیشرو گرفته و هرروز شاهد شکوفایی محصول خرد و اندیشه ایرانی در تمامی عرصه های علم و تکنولوژی ، بهداشت و سلامت، صنایع دفاعی و از جمله پرتاب غرور آفرین ماهواره فجر در این ایام مبارک هستیم.

جمیعت اسلامی پرستاران ایران فرارسیدن سی و هفتمین بهار پیروزی را به تمامی هم میهنان تبریک گفته و از آحاد مردم غیور و همیشه در صحنه برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت بعمل می آورد.
 

ابزار وبلاگ