جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

جمعیت اسلامی  پرستاران ایران ضمن اعتراض به بی  توجهی  به مطالبات به حق پرستاران ، معتقد است این امر موجب کاهش انگیزش شغلی  ایشان است .

عدم توجه به نامناسب بودن وضعیت روحی  پرستاران به علت سختی  کار جسمی  و عدم برآورده شدن خواسته های  پرستاری  موجب پائین آمدن انگیزش شغلی  در این قشر شده است .

عدم توجه به حق و حقوق پرستاران و تدوین قوانینی  غیر کارشناسانه نظیر مجاز شمردن انجام تزریقات و پانسمان توسط افراد غیرکارشناس که حتی  طبق نظر سازمان بهداشت جهانی  حداقل سطح ارائه خدمات پرستاری  را کارشناسی  اعلام نموده ، باعث نارضایتی  کارشناسان پرستاری  شده است . همچنین عدم توجه به تأمین نیروی  انسانی  و کمبود کارشناسان پرستاری  باعث کاهش سطح ارائه خدمات شده است . البته با توجه به سختی  کار بین کارکنان دولت پائین ترین حقوق را دریافت می  نمایند . لذا باید مسئولین وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی  کشور به جای  وعده و وعید دست به اقدام بزنند .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ