جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

جمعیت اسلامی پرستاران  ایران یکم شهریور ماه سالروز  ولادت بزرگ دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانیان شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک به تمامی پزشکان تلاشگر و فداکار ایرانی اسلامی تبریک و تهنیت می گوید.

در پیشینه تاریخی و فرهنگ عمومی و باور اجتماعی مردمان سرزمین کهن ایران همواره  طبابت و طبیب از قداست و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است. با چنین نگاه و انتظاری طبابت نیز با حکمت و اخلاق درآمیخته و طبیب خود را نیازمند شافی مطلق و حقیقت محض می پنداشته است.

جامعه پزشکی ایران علاوه بر برخورداری از چنین پیشینه ارزشمند و افتخار انتساب  روز پزشک به زادروز طبیب و فیلسوف نامدار ایرانی شیخ الرئیس ابن  سینا مفتخر است که در همه  اعصار فضای معنوی آن معطر به عطر وجود بزرگ مردان گمنام و نیک اندیشان موحدی بوده است که وسوسه ای فریبناک مادی و تظاهرات دنیوی در مقابل روح  بلند آنان سرتعظیم وستایش  سائیده است وافتخار خدمت به محرومین ودردمندان رابا هیچ موقعیتی  برابری نداده اند.

روز پزشک فرصت مفتنمی  است تا سیاستگذاران و مدیران عرصه آموزش پزشکی و بهداشت و درمان کشور با همکاری، همراهی همه مجامع و نیروی دلسوز جامعه  پزشکی سیاستها  راهکارهای ترویج و اشاعه ارزشهای معنوی و اخلاق پزشکی و ارتقاء جایگاه و منزلت  شاغلین حرف پزشکی را مورد بازخوانی و توجه قرارداده و با برنامه ریزی و بهره مندی از توانمندیهای ملی در عرصه قانونی و اجرایی مسئولیت ملی خویش را درجهت  حل و رفع مشکلات جامعه پزشکی کشور ادا نمایند.

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ