جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

سلام بر تو ای نزدیک ترین نام به خدا !سلام بر تو ای سفینه عشق ! مدینه را حضور تو پرکرده است . شمیم لبخند پنجره ها ! فضا را عطرآگین نموده و آسمان خیره به نورافشانی منزل وحی نام زیبای تو را زمزمه می کند و زمین چه سعادتمند گهواره حضور تو پیدا شده است .

روز سوم شعبان سال چهارم هجری در بیت عصمت و طهارت نوزادی متولد شد که ولادتش قلبها را مسرور و دیده ها را گریان ساخت . پیامبر گرامی اسلام نام او را حسین نهاد . رسول خدا (ص)به طرق مختلف،مراتب فضیلت و منزلت فرزند خود حسین علیه السلام را به امت گوشزد می فرمودند .

مقامش را یاد آور می شدند  تا محبت برهمگان تمام شود و حق از باطل مشخص گردد .

امام حسین همچنان  رشد می کرد تا زمان رحلت جد گرامیش ، رسول خدا ( ص ) فرا رسید و پس از آن پدر را خانه نشین و مادر را از دست رفته و برادر عزیزش را مسموم دید در این حال بنا به امرالهی بار امانت را به دوش گرفت تا چراغی در تاریکی های جهالت و پرچمی در مسیر هدایت باشد.

جمعیت اسلامی پرستاران ایران زادروز آموزگار شهادت و آزادمردی ، مهتر  جوانان بهشت رابه حضرت ولی عصر ( عج ) ، مقام معظم رهبری و شیعیان جهان تبریک عرض می نماید .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ