جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

پانزدهم خرداد سال 1342 روز آغاز بزرگترین معجزه قرن بیستم و آغاز انقلاب پرشکوه اسلامی امت  مسلمان ایران به رهبری امام راحل است. در این روز نهال بزرگترین و مردمی ترین انقلاب به دست فقیهی شجاع و مرجعی وارسته و سیاستمداری مدیر و مدبر کاشته شد تا با رشد و بالندگی روز به روز آن ، دریچه ای نو به عالم سعادت واقعی بشریت گشوده شود . اسلام به عنوان نکتب حیاتبخش این انقلاب و روحانیت و مراجع دینی به عنوان رهبران الهی نهضت و مردم به عنوان مظهر قدرت الهی این نهضت محسوب می شد که در قرن بیستم این ترکیب  در مدت کوتاه توانست به تمامی اهداف و مقاصد خود و ریشه کن کردن حاکمیت وابسته و تحت سلطه شاهنشاهی برسد و ایران را برای پیشرفت و تکامل و رقابت بین کشورهای دنیا از حیث مادی و تعالی  معنوی مهیا نماید.

در پانزدهم خرداد 1342 رژیم منحوس پهلوی سعی داشت با کشته و مجروح کردن تعداد بی شماری از مردم انقلابی حرکت عظیم آنها را که در جهت تحقق  آرمانهای حضرت امام (ره) ، یعنی پیروزی انقلاب اسلامی بود سرکوب نماید. اما با هدایت مدبرانه حضرت امام (ره) و تلاش بی دریغ مجاهدین فی سبیل الله و مردم عزیز ایران ، نقشه آنها نقش بر آب شد.

جمعیت اسلامی پرستاران یاران ضمن گرامیداشت قیام پانزدهم خرداد به روح پرفتوح و بلند مرتبه شهدای آن روز درود می فرستد.

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ