جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

امروز روز توست  تو بزرگتر از آنی که قلم شکسته من یارای صعود به بارگاه آسمانی ات  را داشته باشد و فخر خاکساری درگاهت ، رفیعتر از آن است که بتوانم ازلذت اغوایش دل بکنم امروز روز مهربانی ، عشق ، دوستی ، زیبایی ، فداکاری ، احسان و هر چه صفات نیک که به خاطر دارم است امروز روز مادر است.

در قانون خلقت ، هر چه مقام بالاتر آفریده شده وظایفش هم سنگین تر می شود. در این میان زن که به عنوان انسان ، جانشین خدا در زمین و به عنوان مادر پرورش دهنده افراد جامعه بشری است از مقام بلند و والایی برخوردار است. آیه ا... جوادی  در مورد عظمت مقام مادر  و وظایف او چنین می نویسد:

"یک سلسله مسئولیت های پرورشی به عهده مادر است که مرد  از آن محروم است. زن حداقل سی ماه یک سری مسئولیت هایی دارد که مرد ندارد. در این سی ماه که کودک مستقیماً ازمادر تغذیه می کند ، مادر مسئول حفظ  دو نفر است ، یکی برای خود و دیگری برای کودک. آیا این عظمت زن نیست؟ این مسئولیتی است که ذات اقدس الهی به مادر داده است که به او فرموده: مسئولیت در حفظ  اندیشه ها ، افکار و عقاید بیش از مرد  است. تو مسئول دو نفری. از این رو مواظب افکار  و اندیشه هایت باش ؛ زیرا که بسیاری از مسایل ، از راه اندیشه به فرزند می رسد.

جمیعت اسلامی پرستاران ایران سالروز تولد چشمه کوثر حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر را به ولی عصر (عج) ، مقام معظم رهبری و کلیه مادران مهربان و فدارکار تبریک و تهنیت می گوید وبرای تمامی مادران از بارگاه الهی خیر واسعه آرزومند است.

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ