جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

جمعیت اسلامی پرستاران سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران فرمانده جنگهای نامنظم در دفاع مقدس ، دانشمندی فرزانه ، معلمی فداکار ، عارفی مبارز و سردار رشید سپاه اسلام را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تسلیت می گوید.

شهید مصطفی چمران در طول عمر پربرکتش به هر چه می خواست رسید از مدارج علمی گرفته تا حمایت از مردم بی پناه لبنان  و مقاومت  در مقابل متجاوزان به خاک و میهنش ، و در این راه عشق بود که او را به حرکت وا می داشت . وی در وصیت نامه خود چنین می گوید: " به خاطر عشق است که فدارکاری می کنم. به خاطر عشق است که به دنیا با بی اعتنایی می نگرم و ابعاد دیگری می یابم به خاطر عشق است که خدا را حس می کنم. عشق هدف حیات و محرک زندگی من است. زیباتر از عشق چیزی ندیده ام و بالاتر از عشق چیزی نخواسته ام.

عشق است که روح مرا به تموج وا می دارد. قلب مرا به جوش می آورد ، استعدادهای نهفته مرا ظاهر می کند ، مرا از خودخواهی و خودبینی می رهاند ، دنیای دیگری حس می کنم ، در عالم وجود محو می شوم ، احساسی لطیف و قلبی حساس و دیده ای زیبا بین پیدا می کنم. لرزش یک برگ ، نور یک ستاره دور ، موریانه کوچک ، نسیم ملایم سحر ، موج دریا ، غروب آفتاب ، احساس و روح مرا می ربایند و از این عالم به دنیای دیگر می برند اینها همه و همه از تجلیات عشق است."

شهید دکتر مصطفی چمران روحی عاشق داشت  و همین روحیه سخنان و مناجاتهای وی را سخت دلنشین و خواندنی کرده است راز و نیازهای عاشقانه وی در  49 سال عمر با عزتش به بار نشست و معشوق در ظهر 31 خرداد ماه 1360 او را به حضور طلبید.

"روح بلند و آسمانی اش قرین رحمت واسعه الهی باد"

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ