جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران با تجلیل از مقام والای شهدای آزاده به خصوص وزیر نفت شهید جواد تندگویان ، سالروز ورود نخستین گروه از آزادگان سرافراز به میهن اسلامی را گرامی داشته و از پایداری و مقاومت ایشان در طول مدت اسارتشان تقدیر می نماید.

در طول هشت سال دفاع مقدس مردان و زنان غیرتمند ایران اسلامی به ویژه جوانان سلحشور با پیروی از تعالیم عالیه اسلام ، تحت رهبری حضرت امام خمینی (ره) توانستند حماسه هایی از خود به یادگار بگذارند که سنت جاویدان الهی در پیروزی حق بر باطل را در برابر دیدگان تمام مکتب های مادی و ظاهری امروز به عرصه ظهور برسانند.

26 مرداد ماه هر سال یاد آور شیرین ترین لحظات ملت ایران یعنی ورود پیروزمندانه و افتخارآمیز  نخستین گروه از آزادگان سرفراز به میهن اسلامی است این رویداد مبارک برگ زرین دیگری در تاریخ مبارزات مردم این  سرزمین در دفاع از هویت دینی و ملی خود محسوب می شود.

به راستی نسل جوان امروز وارثان اصلی پیروزی آزاد مردانی هستند که عاشقانه برای پیروزی اسلام و عزت و افتخار این کشور بهترین سالهای زندگی خویش را در اسارت یکی از ددمنش ترین رژیم عصر گذاراندند  و از بهترین نعمت الهی یعنی آزادی ، در راه اهداف الهی خود گذشتند و امروز ذخیره بزرگ الهی و ثروت عظیم انسانی در جبهه عمران و پیشرفت کشور مشغول فعالیت هستند.

جمیعت اسلامی پرستاران سالروز بازگشت نخستین گروه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و پیروزی ملی را به محضر مبارک حضرت ولی عصر نایب بر حقش مقام معظم رهبری ، امت اسلامی به ویژه خانواده آزادگان تبریک عرض کرده و سعادت و نیکبختی این افراد و تعالی ارواح طیبه شهدای آزاده را از درگاه خداوند منان خواستار است.

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ