جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

پاسدار در لغت به معنی نگهبان و مراقب است و پاسدار و پاسداران کسانی هستند که در حساس ترین لحظات تاریخ از میان خلق برمی خیزند و همچون دژی  مستحکم مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن گام بر می دارند . در تاریخ تمدن بشری کم بوده اند آدمیان که برای برافراشته داشتن چراغ حق و ترویج اخلاق کریمه  تمامی هستی و آمال  خود را بر سر هدف خویش بگذارند . کمربستن برای احیای حقیقت خواهی ، همتی جانانه می طلبد که تنها از مرانی چون امام حسین ( ع ) برمی آید که آزادگی و شور حقیقت جوئی اش چنان حماسه ای آفرید که تا زمان ، زمان است نامش جاودان و موجب احترام انسانهای حق طب است و خواهد بود و اکنون شما ای پاسداران عصر حاضر و انقلاب اسلامی به حسین بن علی ( ع ) که به راستی پاسدار حرمت و انسانیت و احترام به حقوق آدمیان بود به پاسداران قرآن کریم و امام امت اقتدار نموده حق پاسدار ای از اسلام و انقلاب اسلامی را به خوبی ادا کنید و از این منصب بزرگ که منصب انبیای عظام و اولیای خداوند تعالی است به خوبی حفاظت نمایید .

حضرت امام خمینی ( ره ) در سوم شعبان سال 1399برابر هفتم تیرماه ،1358 پیامی به مناسبت ولادت امام حسین ( ع ) فرستادند و در این پیام سوم شعبان را روز پاسدار نامیدند . در بخشی از بیانات امام ( ره ) آمده است :

همه پاسدار اسلام و حکومت حق باشید . در اینجا پاسداری این است که این حکومت ، حکومت عدل باشد و پاسداری از عدالت باشد.پاسداری از عدالت این است که پاسدارخودش موصوف به عدالت باشد تا بتواند پاسداری از عدالت کند ...

در پایان جمعیت اسلامی پرستاران ایران تولد حضرت امام حسین ( ع ) بزرگ پاسدار صحرای کربلا و روز پاسدار را به مقام معظم رهبری و کلیه پاسداران این مرزوبوم تبریک و تهنیت عرض می نماید .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ