جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

امروز سالروز بمباران شیمیایی سردشت در سال 1366 توسط رژیم بعثی عراق می باشد. فاجعه ای که در آن تعداد کثیری زن و کودک و مرد بی دفاع به روش ناجوانمردانه ای به شهادت رسیدند. همه اینها گواه حقانیت و مظلومیت مردم ایران است سالهایی که استکبار در اختیار عراق سلاحهای شیمیایی و میکروبی می گذاشت تا با ناجوانمردانه ترین روش ها از پیشروی و پیروزی نیروهای  مسلمان ایران جلوگیری نماید و سالهایی بعد به بهانه تولید سلاحهای شیمیایی و میکروبی عراق را مورد حمله همه جانبه قرار می دهد و هیچ نهاد بین المللی نیست که بیاید و حقیقت را بیان کند فقط همین قدر گفتند که کشورهای اروپایی در اختیار عراق سلاح شیمیایی گذاشته اند ولی اصلاً مطرح نشد با آن سلاحهای کشتار جمعی چند نفر زن و کودک و پیر و جوان جانشان را از دست دادند.

رزمندگان زیادی در یک نبرد نابرابر با  سلاحهای کشتار جمعی به شهادت رسیدند و جمعی از باقیماندگان که داغ آن صحنه را داشتند بر اثر عوارض ناشی آن به لقاء ا... می پیوندند که همه روزه در جراید و اخبار شما هم شنیده اید . پس کجاست سازمان حقوق بشر؟ کجایند آنهایی که در لوای دموکراسی غربی دم از نوع دوستی می زنند؟

جمعیت اسلامی پرستاران با گرامیداشت یاد شهدای شهرستان سردشت از مسئولین این امر مجدانه می خواهد که با اعلام شکایت به مجامع بین المللی خواهان رسیدگی به حق تضییع شده آسیب دیدگان و مجروحین بمبارانهای شهر سردشت شوند.

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ