جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

نقش قانون و رعایت قانون در کشور بسیار اساسی است. حفظ و رعایت قانون چگونه تضمین می شود؟ یک راه  تضمین وجود دارد و آن قدرت قوه قضائیه است. کسانی که اقتدار قوه قضائیه را آماج حملات خود قرار می دهند ، بدانند که به بی قانونی و هرج و مرج و ابطال و تضییع حقوق ضعفا کمک می کنند ؛ چون قوه قضائیه با زو و پنجه قدرتمند نظام است." از بیانیه مقام معظم رهبری

اجرای عدالت یکی از آرمان ها و آرزوهای دیرین جامعه بشری است. منظور از اجرای عدالت ، یعنی حل اختلاف و منازعات افراد با یکدیگر یا افراد با دولت بر طبق قوانین مصوب تا حق را به حق دار برسانند. این وظیفه خطیر بر عهده قوه قضائیه گذاشته شده است. در کشور ما با استقلال و اقتدار به این  امر پرداخته و تا حد امکان نسبت به رفع معایب  توسعه سیستم قضایی کشور اقدامات چشمگیری صورت گرفته است.

جمعیت اسلامی پرستاران ایران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به خصوص شهید مظلوم دکتر بهشتی ، روز قوه قضائیه را به کلیه مسئولین ، قضات و کارکنان این قوه تبریک گفته و از خداوند متعال خواستار توفیق همگان در ارائه خدمت مناسب به ملت شهید پرور ایران است.

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ