جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

هرکس در راه خداوند مجروح شود در حالی وارد قیامت می شود که بویش چون بوی مشک است ... و نشان شهیدان را دارد »                                      پیامبر اکرم ( ص )

سالروز خجسته میلاد حضرت ابوالفضل عباس ( س ) حماسه آفرین صحرای کربلا بنام روز جانباز نامیده شده است . جانبازانی که حکایت شگفت آفرینی آنها در میدان های عرفان و حماسه تکان دهنده بوده است .

ملت ایران همیشه و در همه جا در تاریخ بلندش قهرمانان نام آوری دارد که همواره به وجود آنان می بالد  . اینان نام آوران عرصه خونین جنگ و حماسه نبردند ، یا صاحب نامان عرصه های ژرف و شگرف علم وعرفان و مذهب . مردانی که هشت سال در برابر یورش گسترده و همه جانبه دشمنان نور و روشنایی ، ایستادگی کرده اند آنها فقط قهرمانان جسم نیستند بلکه پهلوانان روح نیز می باشند . آنها بدون اینکه هراسی به خود راه دهند سالها دل به خدا و تن به طوفان سپردند و سرانجام به رسم هدیه عضوی از بدن خود را که از خدای سبحان امانت گرفته بودند تقدیم حضرت رب العالمین کردند .

جانبازان شیمیایی ، گمنام ترین و سربلند ترین قهرمانان جبهه های دفاع مقدس هستند . آنها هر روز زندگی در میان شعله های آتش را تجربه می کنند . اگرچه بسیاری از مجاهدان این دیار ، پاداش شجاعتشان را از خدای سبحان گرفته اند و به مقام شهادت نایل آمدند اما اگر به دقت به جاده زندگی نگاه کنیم سوارانی را می بینیم که همچنان چالاک و چابک به سمت نور در حرکتند و بدون هیچ چشمداشتی به خدمتگزاری خلق مشغولند .

جمعیت اسلامی پرستاران با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت ابوالفضل عباس ( س ) ، روز جانباز را به کلیه سروران و دلاورمردان جانباز تبریک و تهنیت می گوید .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ