جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

جمعیت اسلامی پرستاران حلول ماه رجب، ماه خدا و عبادت به درگاه الهی را به تمامی مسلمین جهان به خصوص پرستاران عزیز و زحمتکش تبریک می گوید.

ماه رجب عمدتاٌ با دو ویژگی مهم و برجسته یاد می شود. از یک سو ماه رجب را ماه خداوند می دانند و از سوی دیگر به نام ماه ولایت معرفی شده است. این دو نام دو هدف عمده را دنبال می کنند  یکی ایجاد گفتگو بین بنده خداوند از طریق کثرت دعا و دیگری ایجاد رابطه عمیق بین بنده و ولی خداست که معرف خداوند می باشد. لذا بر مسلمین است این فرصت و نعمت الهی را قدر نهیم و با پرهیز از منکرات و انجام فرائض و مستحبات این ماه ارتباط نزدیکی با معبود و معشوق خود ایجاد نمائیم.

این ماه دو مناسبت خجسته نیز هم راه است اولی بعثت حضرت رسول اکرم (ص) که بنای اسلام نهاده شد و دیگری تولد حضرت علی علیه السلام که به درستی باغبان و نگهبان این نهال نوپا بود تا از گزند جهل و نادانی  زور و تزویر دور بماند و در این راه جان گرانقدر خویش را فدا نمود. در پایان جمعیت اسلامی پرستاران آرزومند قبولی طاعات و عبادات شما همکاران محترم و پرستاران عزیز در پناه حضرت حق و عنایات حضرت ولی عصر (عج) می باشد.

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ