جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

سال تحصیلی جدید با شور و هیا هو و نشاط کودکان و نوجوانان آغاز شد این موضوع بهانه ای شد تا به یکی از موضوعات بسیار مهم آموزش و پرورش در سطح جهانی پرداخته شود و آن آموزش مبتنی بر شبکه می باشد که بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی و حتی آسیایی اقدام به بررسی و اجرای آن نموده اند . با گسترش شبکه های اینترنتی و تبادل اطلاعات به صورت جهانی به نظر می رید ما نیز باید تغییراتی اساسی تر در نحوه آموزش در کشورمان بدهیم . چراکه دیر یا زود فرزندان ما نیز در این اقیانوس اطلاعات وارد خواهند شد پس چه بهتر که با راهنمایی دبیرانی توانمند به ساحل  سلامت برسند . یکی از این روش ها آموزش از راه دور به نام مدرسه مجازی است و دیگر اینکه در وهله نخست آموزش ، با استفاده از شبکه های اینترنتی و اینترانتی  مطالب آموزشی با  راهنمایی معلم در مدرسه صورت گیرد .

امید است با شروع سال تحصیلی جدید متولیان امر آموزش در تجدید نظر در نحوه آموزش و به روز کردن آن اقدامات لازم را مبذول فرمایند .

جمعیت اسلامی پرستاران ایران  اول مهر  روز بازگشایی مدارس  را  به کلیه  دانش آموزان  و معلمان تبریک عرض می نماید .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ