جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

دلهای سرشار از عشق  یاران صدیق آن "روح خدا" هنوز از تب و تاب فقدان آن عزیز سفرکرده آرام و قرار نیافته است.

امام خمینی (ره) از مردان خدا و سالکان  حق طلبی بود که در عصر  غربت معنویت و روزگار انزوای ارزش های الهی و انسانی صلای دین مداری و آزاد خواهی سرداد و سلسله جنبان قیامی شد که امواج  توفنده آن اساس بیداد  را به لرزه افکند.

سالگرد غایت تبلور و وارستگی و سرآغاز  مدار جهان بینی و معبود خواهی ، خمینی این مظهر تولد عشق در مهد و زین هستی در خالی فرا می رسد که هنوز در قلب دوستدارانش یاد عطر وجود و کلام او می تپد و غم فراق او آتشی است که هیچ باران تسکین را یارای باریدن نیست.

خمینی (ره) مردی که در تمام سالهای حیات پربارش خود مهاجر الی الله بود و همگان را از تباهی و ظلم به پاکی و آزادگی فرا می خواند.

جمعیت اسلامی پرستاران ایران در سالروز ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام حضور در آئین های گرامیداشت چهاردهم و پانزدهم خرداد از کلیه همکاران  پرستار دعوت می نماید با شرکت در آیین سوگواری به جهانیان بگویند تا نام خمینی و یاد او در دل هایمان زنده است انقلاب اسلامی ، بالنده و پاینده خواهد بود.

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ