جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

آسمان دیده برزمین گشوده بود و مدینه ، شب انتظارش را به دست صبح امید می سپرد که ناگاه در صبح دمی حیات بخش آفرینش ، تولدی  دوباره کرد و یازدهمین روشنگرش را به هستی بخشید . عرش به برکت میلاد جهان افروز

امام حسن عسگری  علیه السلام بزم شادی گستراند . تولد او موعودی را بشارت دهنده بود که ظهورش سپیده دمی است به سوی روشنایی و مرهمی برتمامی رنج ها و مقصد تمام رفتن ها و رسیدن ها .

ابومحمدبن علی امام یازدهم شیعیان در هشتم ربیع الثانی سال 231 هجری قمری می باشد . پدر بزرگوارش امام هادی علیه السلام هنگام تولد فرزند شانزده سال و چند ماه بیشتر نداشت . مادرش بانویی صالحه و عارفه به نام سوسن یا حدیثه بود و مدت 6 سال امامت مسلمین را که ودیعه الهی است به عهده گرفت . امام حسن عسگری علیه السلام فرمودند : تهیدست  و با ما بودن بهتر که توانگر بودن و با غیر ما بودن . کشته شدن با ما بهتر که زنده بودن با دشمن . ما برای هر کس به ما پناه آورد پناهگاهیم و برای آن کس که بخواهد به وسیله ما ببیند نوریم و هر کس که ما را دوست بدارد به حقیقت در بزرگی و مقام باماست و هر کس که از ما منحرف گردد جای او در آتش است .

جمعیت اسلام پرستاران ایران زاد روز یازدهمین اختر آسمان ولایت و امامت ؛  امام حسن عسگری علیه السلام را به فرزند برومندش مهدی موعود ( عج ) ، مقام معظم رهبری و تمام شیعیان جهان تبریک و تهنیت می گوید .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ