جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

علمی هنر است ، هنر آموختن هر آن چه سالها با سعی و تلاش اندوخته است .معلمی عشقی الهی و آسمانی است که پروردگار مهربان به انسان اعطا کرده تا با همت بلند خویش روشنایی شبهای تار جهالت و نادانی باشد .

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش درآمد . انسان نیز با پذیرش این مسئولیت ، نام خویش را در این گروه و در قالب واژه مقدم « معلم » ثبت کرده است . معلم ایمان را برلوح جان و ضمیرهای  پاک حک می کند و ندای فطرت را به گوش همه می رساند . سیاهی جهل را از دل ها می زداید و زلال دانایی را در روان بشر جاری می سازد . دغدغه معلم همیشه این است که حیات بشر ، برمدار ارزش ها و کرامت انسانی بچرخد و شناخت خدا و مکتب و دین ، همت اساسی  آدمی باشد و هیچ بیگانه ای را مجال تجاوز به فرهنگ ارزشی دین و میهن فراهم نیاید .

در این مسیرخطیر بزرگانی گام نهاده اندکه نامشان برتارک زمان می درخشد.علامه شهید استاد مرتضی مطهری ( ره ) از همین طایفه مقدس است که در سنگر تعلیم و تعلم به قله های رفیعی دست یافت و جان گرانقدرش را در مبارزه با جهل و نادانی در طبق اخلاص نهاد . استاد شهید در مورد معلم چنین فرمودند که معلم باید نیروی فکری متعلم را پرورش دهد و او را به سوی استقلال رهنمون شود . باید قوه ابتکار او را زنده کند یعنی در واقع کار معلم آتش گیره دادن است . فرق است میان تنوری که شما بخواهید آتش از بیرون بیاورید و در آن بریزید تا آن را داغ کنید و تنوری که در آن هیزم و چوب جمع است و شما فقط آتش گیره از خارج می آورید  و آنقدر زیر این چوب ها و هیزمها قرار می دهید که اینها کم کم مشتعل شود .

جمعیت اسلامی پرستاران ایران با گرامیداشت یاد و خاطره شهید  استاد مرتضی مطهری ، روز معلم را به کلیه معلمان دلسوز و زحمتکش کشور ایران تبریک و تهنیت می گوید .

امید است با توجهات خاصه حضرت ولی عصر و عنایات مسئولیت محترم این قشر محترم از حقوق به حق خویش برخوردار شوند .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ