جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

بامداد روز جمعه 17 ربیع الاول سال 570 میلادی آسمان و زمین در شعف و شادمانی است خیل ملایک به زمین روانه اند در منزل آمنه  چه می گذرد ؟ این چه اتفاقی است که کنگره های کسری و روم را به لرزه درمی آورد؟

آسمان مکه  نورانی می شود و اشرف مخلوقات محمد ( ص ) پا به عرصه وجود می گذارد . او پیام آور رحمت ، مهربانی و دانایی است او آخرین فرستاده خدا به زمین و کامل کننده رسالت تمامی پیامبران است . او احمد است که مژده او راقبلاً عیس بن مریم ( س ) داده بود . عبدالمطب جد بزرگوارش نام او را محمد می گذارد و تاریخ در مسیری گام می گذارد که در آن دوران جهل و نادانی به سرآمده و آفتاب حقیقت و دانایی نورافشانی می نماید .

در همین  روز فرخنده نیز ششمین امام شیعیان بنام جعفر از سلامه  حضرت محمد ( ص ) در سال 83 هجری قمری پا به عرصه وجود می گذارد تا همچون جد خویش در زدودن جهل و جهالت حاکم بر جهان اسلام گام بردارد و به  پالایش آن به پردازد در تمام عمر پربرکتش آنقدر در این مهم و ترویج اسلام می کوشد که شهره عام و خاص است و تمام فقیهان و عالمان  هم عصرش چه دوست و چه دشمن او را می ستایند.

جمعیت پرستاران ایران زاد روز فرخنده حضرت محمد ( ص ) خاتم النبین و سلاسه  بر حقش امام جعفر صادق ( ع ) را به حضرت ولی عصر ، ولی امرمسلمین و تمامی مسلمین تبریک و تهنیت عرض می نماید .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ