جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

جوان کانون شور و هیجان ، مرکز نشاط و سلامت ، قلب تپنده و سرمایه آینده یک ملت است . جوانی دنیای تحول است ؛ دنیای بحران ؛ دنیای تغییر و تحولات جسمی وغریزی که سبب بروزحالات روحی و دگرگونی عواطف می شود.

جوانی سن توقعات جدید و حتی از نگاهی  می توان گفت : سن پر توقعی ها ، طغیان و امیال و رغبت هاست ؛  از این رو باید به جوانی و جوانان با نگاهی خاص و ژرف نگریست . از این رودر برنامه ریزیها وسیاستهای فرهنگی و اجتماعی ، باید توجه ویژه ای به این نسل بشود و دولت برای بهره برداری صحیح و استفاده مطلوب از نیروها و استعدادهای جوانان در امور مختلف سازندگی و اداره کشور تمام تلاش خود را بکار گیرد تا شور و نشاط و توانایهای جوانان را سالم و سازنده برای رفع نیازها و رفاه و آسایش حال و آینده جامعه هدایت کند .

مسئله  دیگر توجه جوانان به الگوی مناسب خودست . اگر نسل جوان بین گفتار و کردار الگوی خود تضاد و تعارض ببیند نمی تواند به او اعتماد کرده و از اندیشه های او پیروی کند .به همین دلیل بود که جوانان به  امام خمینی ( ره ) توجه بسیاری نمودند چراکه آنان می دیدند که امام ( ره ) تنها سخن نمی گوید بلکه قبل از سخن گفتن خود به آن عمل می کند .

شناخت دردها و دغدغه های فکری نسل جوان بسیار ضروری است با بی اعتنایی به این امر محال است که بتوانیم با نسل جوان ارتباط چاره جویانه ، مناسب و منطقی برقرار کنیم . عدم برخورد منطقی و آگاهانه ، نسل جوان را به انحراف کشانده و آنها را به مکاتب و اندیشه های منحرف سوق می دهد .

جمعیت اسلامی پرستاران با گرامیداشت روز جوان ، تولد حضرت علی اکبر ( س ) فرزند برومند امام حسین علیه السلام را به عموم مردم تبریک می گوید .

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ