جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران ترور ناجوانمردانه شهید خلیل نعیمی ، دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی ایران را در عراق محکوم می کند .

جمعیت اسلامی پرستاران ایران ضمن تسلیت به خانواده آن شهید،مقام معظم رهبری ومردم شریف  ایران اعلام می دارد که فرزندان این مرزوبوم هیچ گاه از شهادت هراسی نداشته و آمریکای جنایتکار و تروریسم خائن آن بدانند که از ترور چهره ها ی جمهوری اسلامی ایران طرفی نخواهد بست و تنها راه چاره آمریکا خروج بی قید و شرط از سرزمین های اشغالی عراق است تا آرامش و امنیت به این منطقه حساس باز گردد .

جمعیت اسلامی پرستاران ایران معتقد است این ترور حاکی هراس اشغالگران از نقش حساس و مؤثر جمهوری اسلامی ایران در میان مردم عراق دارد  نقشی که این گونه اعمال ددمنشانه هیچگاه از اهمیت آن نخواهد کاست . در پایان جمعیت اسلامی پرستاران ایران از کلیه مجامع حقوق بشر و سازمان ناظر حقوق بشر می خواهد تا به جای نظارت بر این اعمال ننگین در راستای احقاق حقوق ملت مظلوم عراق و خروج هر چه سریعتر اشغالگران اقدامات لازم را انجام دهد .  

روابط عمومی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ