جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

جمیعت اسلامی پرستاران ایران ضمن تبریک فرارسیدن یوم الله  12 فروردین  روز جمهوری اسلامی ایران ، رهبری حکیمانه ، دین محوری نظام ، پایبندی مردم به اصول ، آرمانها و ارزش های انقلاب و حضور آگاهانه وفداکارانه آنان در صحنه را مهمترین عامل پایداری و اقتدار نظام جمهوری اسلامی می داند .

مردم مومن و انقلابی میهن اسلامی در حالی طلیعه ی بیست و ششمین سال استقرار نظام جمهوری اسلامی را گرامی می دارند که جهانیان قابلیت ، شایستگی و توانمندی خیره کننده ایران را در عمل باور نموده و دشمنان نظام ناامید و مایوس از خنثی شدن نقشه ی ساده در لوخانه  خویش مقهور  عظمت ، اقتدار و صلاحیت ایران اسلامی شده اند و هر روز با گرایش رفتاری خصمانه و راه اندازی تهاجم تبلیغاتی – رسانه ای جنگ روانی جدیدی را علیه ملت سرافراز و فداکارمان رقم می زنند . در پایان جمعیت اسلامی پرستاران ایران ضرورت اهتمام عملی مردم ، دولتمردان و کارگزاران نظام به رهنمودهای  رهبر معظم انقلاب اسلامی در قالب چشم انداز بیست ساله نظام و محور قرار دادن آن در  مسیر پیشرفت وتوسعه کشور گام بردارند .

روابط عمومی

           جمعیت اسلامی پرستاران ایران

ابزار وبلاگ