جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

تاسیس یکهزار و سیصد و هشتاد هجری شمسی

جمعیت اسلامی پرستاران ایران

"جمعیت اسلامی پرستاران ایران" بعنوان اولین تشکل صنفی - سیاسی- اجتماعی - آموزشی و اطلاع رسانی - خدمات رسانی در حرفه پرستاری به همت تنی چند از فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه تهران در سال 1380 تاسیس و در بیست و پنجم خرداد هزار و سیصد و هشتاد و یک موفق به اخذ موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور و پروانه دائمی فعالیت کشوری از وزیر کشور وقت آقای سیدعبدالواحد موسوی لاری به شماره پروانه 181/42/1/الف گردید. اولین مجمع عمومی در سال 1381 برگزار گردید و هیئت رئیسه و دبیرکل انتخاب شدند. اولین دفتر جمعیت در خیابان باقرخان تاسیس گردیده و با تلاش هیئت مدیره در کمتر از 3 سال جمعیت اسلامی پرستاران ایران به یکی از 10 تشکل برتر کشور در رتبه بندی خانه احزاب وزارت کشور تبدیل شد. واحدهای آموزش، انتشارات، رفاه و تورهای مسافرتی، کارت های اعتباری، خدمات لیزینگ، بیمه ، کامپیوتر،موبایل، خدمات حقوقی، عضویت، سیاسی و ده ها خدمت دیگر برای جامعه پرستاری و پزشکی راه اندازی شده و شعب جمعیت در شهرستان ها تشکیل و رابطین بیمارستان ها انتخاب گردیدند. تعاونی های مصرف و مسکن در سال 1385 از وزارت تعاون مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مجوز انتشارات از وازت ارشاد ، موسسه اموزشی از وزارت علوم، اولین نشریه روی گیشه پرستاران به نام هفته نامه جامعه پرستاری از وزارت ارشاد نیز اخذ و هریک در حوزه پرستاری شروع به خدمت رسانی کرد و صدها عنوان کتاب و هزاران نسخه نشریه طی سال های گذشته منتشر و به جامعه پرستاری و پزشکی عرصه شد. جمعیت اسلامی پرستاران ایران همواره یکی از تشکل های فعال در مسائل صنفی و حرفه ای پرستاران و با ارتباط مستمر با مراکز درمانی ، وزارت بهداشت، دولت، مجلس شورای اسلامی بالاخص کمیسیون بهداشت و درمان و نیز فراکسیون تشکل های مردم نهاد ، نهاد ریاست جمهوری ، سازمان برنامه و بودجه و ... بوده و در بسیاری از موارد انتقادات تند و صریح مسئوالان این تشکل در حوزه مشکلات صنفی و معیشتی پرستاران در رسانه ها منعکس و با همکاری دیگر تشکل ها منجر به اصلاحاتی نیز شد.

اوقات شرعی

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه ساخت بیمارستان میلاد محدود به تهران نیست، گفت: به منظور دسترسی عادلانه بیمه شدگان به امکانات درمانی مجهز و خدمات تخصصی ایجاد بیمارستان های زنجیره ای میلاد در مناطق مختلف کشوراز برنامه های کلیدی این سازمان است.

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا، دکتر محمد علی همتی با تأکید بر توزیع عادلانه امکانات و خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان و مستمری بگیران افزود: احداث بیمارستان های زنجیره ای میلاد در دستور کار سازمان تأمین اجتماعی است و پروژه های درمانی متعددی در کشور در حال اجراست.وی گفت: سال گذشته، بیمارستان تأمین اجتماعی 300تختخوابی پیامبر اعظم کرمان – میلاد2- افتتاح شد که یکی از مجهزترین بیمارستان های جنوب شرق کشور است که می تواند مرکز ریفرال بیمارستان های جنوب شرق کشور باشد و علاوه بر پاسخ به نیازهای درمانی مردم منطقه، در جذب گردشگران سلامت نیز نقش موثری داشته باشد.همتی اظهار کرد: در سالجاری نیز بیمارستان‌هایی با برند میلاد در شهرهای بیرجند و ایلام افتتاح می شود تا بیمه شدگان و بیماران از امکانات تخصصی آنها بهره مند شوند و نیاز به مراجعه به بیمارستان میلاد تهران کمتر شود.

ابزار وبلاگ